
Jak udržet čistou vodu
Především je to o čistotě člověka samotného, obzvláště u dětí. Pokud naběhnou do bazénu z pískoviště, nebo od opékání buřtů či jiné ne zrovna čisté činnosti, je třeba počítat s tím, že voda v bazénu nejkvalitnější nebude. A my chceme přece mít opravdu to nej. Nuže v tomto případě je dobré se před vstupem do vody osprchovat, ale vodu v bazénu pak také udržovat. To, že má filtrovací zařízení být zapnuté je snad jasné. Ale jsou zde maličkosti a to doslova, které ani filtrace nezvládne. Jsou to mikroskopické částice, které my pouhým okem nevidíme, ale které by nám mohly zabarvit vodu nebo jinak udělat neplechu. Tyto mikroorganizmy je třeba nekompromisně hubit a dělá se to většinou na chemické bázi. Například chlorem.
Ten bude v našem bazénu takzvaně volný, nebo chcete-li aktivní. Má právě schopnost likvidace všeho, co ve vodě nechceme a co běžné fyzické čištění nezvládne. A aby toho nebylo málo, je nutno tuto hladinu udržovat, protože opačné extrémy by nám nadělal problémy. Nízká hladina chloru je málo účinná proti mikroorganizmům a vysoká hladina zase může způsobit drobné zdravotní potíže. Proto budete potřebovat hladinu chloru ve vodě nějak zjistit.
K tomu nám slouží testery. Na výběr máme ze tří základních druhů a je na vás, který vyzkoušíte. Někomu vyhovuje kapkový, jinému tyčinky a ten třetí chce tester elektronický. Každý dle svého gusta. Hladinu samotnou pak již jen udržujete, a to většinou v nynější moderní době tabletami. Postačí po měření vody dát jich do plováku kolik je třeba a máte zase na týden až dva pokoj. Chlorové tablety do bazénu jsou velmi důležitou věcí, bez které se obejdete, jen když máte nějakou náhradu za ně, nebo se bez nich neobejdete vůbec. Jsou velmi účinné, obslouží i dítě a jejich cena je vcelku velmi slušná. Práce s nimi spočívá v tom, že je dáte do plováku nebo dávkovače.